top of page

תקועים? מצ"ב הוראות חליצה

pooh

נניח שנתקעתם: תהליך חיפוש העבודה שלכם עומד ומסרב לנוע. אתם מרגישים כי אתם במצב של פול גז בניוטרל. משקיעים, אבל שום דבר לא קורה. יש לי בשבילכם הוראות חליצה.

  1. הרבה פעמים הסיבה לכך שנתקעתם היא שצמצמתם מוקדם מדי את מניפת האפשרויות שלכם. אתם הרי יודעים בדיוק מה אתם מחפשים, ואתם מאמינים בחיפוש ממוקד ואפקטיבי. לא תבזבזו טיפת אנרגיה על הזדמנויות שלא יקחו אותכם לשום מקום. להתחיל לפזר ולהתפזר נראה לכם דבר לא סביר לעשות. כאן מתחילה הבעיה! צריך לגלול חזרה להתחלה.

  2. כשאנו יוצאים לדרך אנחנו הרבה פעמים מקבלים כל מיני החלטות על סמך שיקולים שנראים לנו חשובים והנחות שיש לנו. אנחנו מתבססים על מה שאנו כבר יודעים, והנחות המוצא שלנו מנחות את החיפוש: לדוגמא- זה תפקיד בכיר מדי, זה מיקום רחוק מדי, זו חברה שלא משלמת היטב, זו חברה לא טובה, זה יהיה צעד אחורה וכו'. הבעיה היא שאם מצמצמים את הצמצם מוקדם מדי מפסידים שלב מאד חשוב בחיפוש והוא שלב החקירה.

  3. בשלב החקירה הצמצם חייב להיות פתוח וגם הראש! מטרת שלב החקירה הוא לא לקבל החלטות כלל אלא ללמוד את השוק, להבין מה קורה בו, לבחון השערות. בשלב זה לא בוחנים הצעות, אלא אוספים אינפורמציה. לומדים את השוק, את העדפותיו, את הגדרות התפקידים ומדברים עם כמה שיותר אנשים. הסיבה ששלב זה חשוב, הוא שאם במקרה הנחות המוצא שלנו לא נכונות, זו ההזדמנות שלנו לבחון אותן, ולתקן.

  4. עם המסקנות שאספתם משלב החקירה צאו לדרך, אבל עדיין אל תפסלו יותר מדי. הסיבה היא שגם מתהליך החיפוש תלמדו דברים חשובים שיעזרו לכם להתמקד. חשוב ללמוד תוך כדי תנועה, יש תהליך של הבשלה תוך כדי חיפוש ואם תצמצמו יותר מדי מראש, תגיעו למצב בו תגיעו למבוי סתום מוקדם יחסית. תזכרו, עדיף שתפסלו בשלב יותר מתקדם. זה בסדר גמור להשתפשף על תהליכי ראיונות שאין לכם כוונה לשקול. יש מצב שתגיעו יותר מוכנים להזדמנות הזו שאתם רוצים, אבל חשוב מזה, יש הפתעות בחיים. מסתבר שאתם יודעים פחות ממה שאתם חושבים. המישרה שתהיה שלכם היא לא בהכרח זו שאליה כיוונתם מלכתחילה.

  5. אל דאגה בזמן שאתם עושים לכם ניסויים גם ארגונים מנסים. לא תמיד הם יודעים בדיוק את מי הם מחפשים. לא תמיד הם עושים את הבחירות הנכונות בהגדרת המישרה. לכן הפתיחות שלכם תאפשר לכם ללכוד הזדמנויות שהנחתם שהם מחוץ לתחום, ולצמצם טעויות שנובעות מכך שהשוק מתפקד באופן ממש לא מדויק.

  6. דוגמאות לשינויים שנערכו בעקבות שלב החקירה שהביאו להתנעת התהליך בקצב אחר לגמרי: שינוי הגדרת תפקיד, מיקוד חברות היעד ( מחברה קטנה לבינונית למשל) , שינוי של שוק היעד ( מפיננסים להייטק) ,שינוי של אילוצים כמו מרחק מהבית, שעות עבודה, תחומים שהגדרתם מחוץ לתחום, הנחות לגבי שכר/ תחולת תפקיד וכדומה. פסלתם לימודים? תבחנו שוב. נמנעתם מלדבר עם מישהו? למה בעצם?.

  7. חשוב לציין, העובדה שפתחתם את המניפה לא אומר שכעת תתפשרו על שעות העבודה או על כל איפיון אחר שהוא מרכזי מבחינתכם. כל מה שזה אומר הוא שתגיעו בסופו של דבר לתפקידים נוספים אליהם לא הייתם מגיעים מראש.

לסיכום: אם אתם תקועים, נערו את כל התשתית עליה ביססתם את תהליך החיפוש שלכם. כמעט תמיד, הכשל נמצא באיזו שהיא הנחת מוצא שסותמת לכם את האויר, ומאחוריה מחכות לכם הזדמנויות שלא השכלתם לראות. תפתחו את העיניים לאט.

3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

שקרים שאנחנו מספרים לעצמנו

טוב לי ככה אני במילא לא אתקבל הם לא לוקחים אנשים בגילי זה כלוב של זהב אני לא רוצה להתקדם, למה זה טוב? היא קיבלה את התפקיד כי היא מתחנפת...

bottom of page